Zbieramy na konia dla Helenowa

Wielka aukcja charytatywna zakończona sukcesem!

20 sprzedanych obrazów i piłka z podpisem Grzegorza Lato zostały wylicytowane za kwotę 6631 zł.

Wielka aukcja obrazów na TPD Helenów to emocjonujące chwile, zwroty akcji i ogromne emocje. Taka aukcja odbyła się po raz pierwszy na profilu facebookowym Dzielnicy Wawer.

4 lutego transmisję licytacji, śledziło na żywo łącznie ponad 1600 osób. Na żywo w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury było z nami kilkadziesiąt osób.

Obraz numer 81. Ewa Grzybowska. Zwycięstwo światła. Olej na płótnie. Rozmiar 40 x 50 cm. Bez ramy.
Obraz Ewy Grzybowskiej – „Zwycięstwo światła”, został sprzedany za 700 zł!

Były co prawda małe niedociągnięcia, ale już z seniorkami przeprowadziliśmy pierwsze rozmowy po aukcji, wysłuchaliśmy ich propozycji i wiemy co powinniśmy zmienić!

Jak wyglądała aukcja? Kliknij tu i sprawdź.

Aukcję charytatywną zorganizowały seniorki z grupy malarskiej Wawerskiego Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku razem z Urzędem Dzielnicy Wawer.

Walka była naprawdę zaciekła, największym zainteresowaniem cieszyły się obrazy „Las Wawerski” p. Krystyny Janczewskiej (501 zł), „Noc Kupały” p. Joanny Samborskiej (500 zł), „Dziewczyna na łące” p. Hanny Borkowskiej (410 zł) i piłka z autografem Grzegorza Lato (400 zł).

Ale największym zwycięzcą został obraz Ewy Grzybowskiej – „Zwycięstwo Światła”, został sprzedany za 700 zł!

Całość środków została przekazana do Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów na pomoc zwierzętom, które pomagają podopiecznym Helenowa w rehabilitacji.

Obraz numer 7. Krystyna Janczewska. Las Wawerski. Pastel. Rozmiar 40 x 30 cm. Ramka brązowa metalowa.
Obraz Krystyny Janczewskiej „Las Wawerski”, wylicytowaliście za 501 zł.

Licytację poprowadzili Dorota Kowalówka, jedna z artystek i współtwórczyni tego pomysłu oraz Piotr Jaszczuk, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Komunikacji.

„Rączki same składają się do braw, a na ustach w Helenowie maluje się jeden wielki, rozmarzony i bajeczny jakim był wczorajszy wieczór uśmiech” – podsumował niedzielną akcję Zbigniew Drzewiecki, Dyrektor Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.

Obraz numer 50. Joanna Samborska. Noc Kupały. Akryl na panelu. Rozmiar 25 x 25 cm. Ramka ze szkłem, zielona, drewniana.
„Noc Kupały” Joanny Samborskiej sprzedaliśmy za 500 zł.

Pamiętajcie, że możecie odwiedzić Helenów (ul. Hafciarska 80/86, 04-725 Warszawa) i zwierzaki w każdy weekend.

To piękny teren, który sprzyja rodzinnym spacerom. Mamy też zapewnienie od seniorek, że to nie była ostatnia aukcja. Więcej informacji o wydarzeniu – https://mojwawer.pl/helenow/

Aukcja została zainicjowana przez Grupę Malarską Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obrazy na aukcję przygotowały seniorki działające w grupie.

Już teraz sprawdź obrazy, które będzie można nabyć podczas aukcji.

O Helenowie

„Helenów” jest miejscem wyjątkowym i unikalnym. Od początku swojego istnienia pracuje nieprzerwanie na rzecz szeroko pojętego dobra dzieci i młodzieży.

Od 2007r,  pod nazwą Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki realizuje zadania w zakresie kompleksowego wsparcia, edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnym wieku.

Centrum stanowi kompleks placówek rehabilitacyjnych, edukacyjnych i opiekuńczych dla ponad 180 dzieci i młodzieży. Jesteśmy placówką otwartą dla wszystkich zainteresowanych naszą ofertą programową.

Zadania Centrum obejmują między innymi dbałość o jakość oferowanych usług i ciągłe udoskonalanie metod pracy. W szczególności staramy się zapewnić:
– wysoki poziom oraz właściwą organizację i przebieg procesów kształcenia
– odpowiednie warunki do wieloprofilowego usprawniania dzieci i młodzieży oraz wysoką jakość oddziaływań rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Chcemy sprawić, aby dzieci w „Helenowie” były szczęśliwe i miały jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.

Cieszymy się z każdego osiągniętego celu, każdego zakończonego etapu naszej działalności, z każdej poprawy warunków, w jakich funkcjonują nasi podopieczni.

Wszystkie nasze sukcesy w zakresie zwiększenia skuteczności naszych oddziaływań motywują nas do dalszej pracy.
Wysoka jakość i skuteczność naszych oddziaływań jest możliwa jedynie dzięki wsparciu finansowemu.

O Grupie malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Nasza grupa malarska przy Wawerskim Towarzystwie Uniwersytetu Trzeciego Wieku liczy 40 osób. Pod kierunkiem Pani Moniki Olbińskiej pracujemy od października 2016 r.

Monika Olbińska
Monika Olbińska

Pani Monika Olbińska jest absolwentką Kunstschule Wien  oraz Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP. Posiada uprawnienia do prowadzenia edukacji  artystycznych w zakresie sztuk plastycznych. 

Prowadzi z nami cotygodniowe zajęcia z malarstwa. Pod jej fachowym kierunkiem doskonalimy nasz kunszt i poznajemy różne techniki malarskie.

Jest również opiekunem naszych wernisaży i instruktorem podczas plenerów malarskich. Wspiera nas czynnie włączając się  w realizowane przez grupę różne inicjatywy malarskie.

Zajęcia pod jej kierunkiem cieszą się dużym zainteresowaniem.  Jest osobą ciepłą i otwartą, wnoszącą do naszej grupy malarskiej wiele inspiracji i radości tworzenia. Zawsze możemy na nią liczyć.

Dorzuć piątaka na konia

Przypominamy, że aukcję można wesprzeć (do 4 marca 2024r.) także poprzez zbiórkę prowadzoną na portalu zrzutka.pl << Kliknij i dołącz do zrzutki!

Skip to content