Grupy Wawerskie

Edukacja domowa

Edukacja domowa

Dzielnica posiada bogatą ofertę edukacyjną, która daje rodzicom możliwość swobodnego wyboru drogi do przyszłości ich dzieci. Oprócz placówek publicznych działają tu inicjatywy prywatne takie jak szkoła Montessori, Waldorfska czy leśne przedszkola. Jednym z modeli sprzyjających tworzeniu i pielęgnacji lokalnych relacji, a często międzyrodzinnych przyjaźni, jest edukacja domowa. Rodzice mogą liczyć na ofertę dzielnicy uzupełniającą i wspierającą rozwój i rekreację dzięki dostępowi do klubów sportowych, boisk, siłowni plenerowych, przyrodniczych ścieżek leśnych, biblioteki, kulturoteki, kina czy zajęć artystycznych.
Pumptrack

Pumptrack

Pumptrack Falenica to przykład inwestycji zaprojektowanej i wykonanej w wyniku konsultacji z mieszkańcami. Dzieci, młodzież i dorośli mają swoje miejsce do bezpiecznej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach. Dzielnica jest otwarta na potrzeby młodzieży. Stale powiększa swoją ofertę, Odpowiada na realne potrzeby. W ramach działania Młodzieżowej Rady Dzielnicy prowadzi konsultacje i warsztaty. Dba o rozwój infrastruktury, oddaje do dyspozycji Miejsca Aktywności Lokalnej.
Grupa Taneczna

Grupa Taneczna

Wspólna zabawa na parkiecie i budowanie sąsiedzkich relacji to tylko część atrakcji, dla których nie tylko wawerczycy przyjeżdżają na zajęcia taneczne organizowane w Radości przez klub tańca towarzyskiego. Dużą popularnością cieszą się spotkania w grupie seniorów, którzy swoją energią i radością z tańca zarażają młodszych. Tradycja potańcówek w przedwojennych letniskach wawerskich trwa do dziś i ma wielu entuzjastów.
Grupa miłośników koni

Grupa miłośników koni

Leśne stajnie w Aleksandrowie ściągają sympatyków jeździectwa z całej Warszawy. Właśnie tu miłośnicy koni podczas terenowej jazdy mają niepowtarzalną możliwość podziwiania przyrody Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i napawania się ciszą, przestrzenią i spokojem. Tworzą otwartą i serdeczną społeczność, w której wspólnym mianownikiem jest miłość do koni i natury. Oprócz jazdy rekreacyjnej, stajnia oferuje również możliwość trzymania własnych koni w pensjonacie pod stałą, fachową opieką.
Skip to content